PARTNERSTWO LOGISTYCZNE 

Wykorzystujemy swoje doświadczenie i globalne know-how zapewniając obsługę logistyczną różnych wydarzeń, w tym także akcji filantropijnych prowadzonych przez zewnętrzne organizacje. Wspieramy duże, ogólnopolskie projekty obdarowując naszych partnerów wiedzą z dziedziny logistyki, w której jesteśmy specjalistami.

 

NASZA ZIEMIA I SPRZĄTANIE ŚWIATA

schenker cytaty 2013 06 27 Wanda-Rojek

Co roku na przełomie sierpnia i września, odpowiadamy za dystrybucję materiałów promocyjnych kampanii Sprzątanie Świata.

Przesyłki z Warszawy, w ramach sieci logistycznej DB Schenker Logistics, docierają do blisko 500 szkół i innych miejsc zaangażowanych w Sprzątanie Świata.
Ponadto pracownicy DB Schenker Logistics angażują się w lokalne inicjatywy, czego przykładem jest akcja sprzątania jeziora w Olecku we wrześniu 2011. Byliśmy partnerem V Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Jeziora Oleckie Wielkie, w której wzięło udział prawie 200 osób – pracowników naszej firmy oraz mieszkańców. Wolontariusze zebrali ponad 1600 kg śmieci.

BANKI ŻYWNOŚCI

Wspieramy Banki Żywności w docieraniu z pomocą do beneficjentów programu. Od dziesięciu lat nieodpłatnie przewozimy produkty spożywcze, które za pośrednictwem wybranych Banków trafiają do najuboższych mieszkańców naszego kraju.

Zaangażowanie operatora logistycznego w pomoc potrzebującym widać szczególnie na przykładzie współpracy pomiędzy Bankami Żywności w Olsztynie i lokalnym oddziałem DB Schenker Logistics. Olsztyński oddział naszej firmy realizuje m.in. systematyczny transport darów na terenie całej Polski, co zostało docenione podczas uroczystości z okazji dziesięciolecia istnienia olsztyńskiego oddziału Banków Żywności w 2010 roku.partnerstwo-logistyczne-borowskipartnerstwo-logistyczne-wronisz

SZLACHETNA PACZKA

partnerstwo-logistyczne-stryczekPracownicy firmy DB Schenker Logistics od 5 lat angażują się w projekt Szlachetna Paczka. Dzięki pomocy logistycznej firmy, materiały promocyjne dotarły na czas do liderów Paczki – osób, które kompletują Drużyny Super W i kierują projektem w miejscach, w których mieszkają. Łączna waga paczek z materiałami to 20 ton. W 2011 roku kurierzy DB Schenker Logistics przejechali blisko 7 000 tysięcy kilometrów, o tysiąc więcej niż rok wcześniej (ok. 6 000 km) i dostarczyli do potrzebujących ok. 6 400 paczek. W całej akcji uczestniczyło 16 samochodów – ciężarowych i dostawczych. Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem Wiosna rozwija się z roku na rok. W 2012 roku pracownicy DB Schenker Logistics przygotowali pomoc dla 9 potrzebujących rodzin. Dzięki udostępnieniu 15 tirów na potrzeby programu, które łącznie pokonały 10 000 km, aż 16 000 paczek dotarło do 950 potrzebujących rodzin.

Nie przekazujemy pieniędzy ani usług na rzecz partii politycznych, polityków i instytucji o takim charakterze.