WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

studenci lasocinskastudenci brdulak

DB Schenker Logistics prowadzi działania adresowane do studentów, wspierając ich rozwój i umiejętności zawodowe. Naszym celem jest współuczestniczenie w poszerzeniu wiedzy młodych ludzi na temat kluczowych zagadnień biznesowych.

Nasi eksperci dzielą się wiedzą na temat branży logistycznej, zarządzania firmą czy też odpowiedzialności społecznej. W ramach tej współpracy:

  • prowadzimy zajęcia dla studentów np. Marketing Usług Logistycznych;
  • organizujemy wizyty studyjne dla studentów w naszych terminalach;
  • bierzemy udział w konferencjach organizowanych przez uczelnie i koła naukowe współpracujemy z organizacjami studenckimi, Biurami Karier i Współpracy z Biznesem, tworząc wspólne działania, promocje, staże i konkursy.

Już teraz budujemy relacje z naszymi potencjalnymi pracownikami i osobami, które w przyszłości będą kształtować nie tylko branżę logistyczną, ale także inne obszary gospodarki w Polsce. Studenci uczą się, poznają techniki zarządzania, spotykają i rozmawiają z menedżerami, a DB Schenker Logistics otrzymuje analizy widziane z pozycji młodych ludzi, myślących w świeży, niekonwencjonalny sposób.

Należymy do Klubu Partnerów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Od wielu lat jesteśmy też partnerem adresowanej do kadry naukowej, cyklicznie organizowanej przez SGH, międzynarodowej konferencji TRANS.

Od kilku lat, wspólnie z jedną z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce – Szkołą Główną Handlową realizowany jest unikalny program edukacyjno-rozwojowy dla studentów „Management of the logistic company in the future”. Program stanowi swoiste laboratorium rozwoju umiejętności biznesowych, podczas których studenci w warunkach jeszcze uniwersyteckich mogą uczestniczyć w prawdziwych sytuacjach biznesowych i rozwiązywać realne problemy menadżerskie. Na program składa się 15 zajęć ze studentami, które prowadzone są wspólnie z kadrą naukową SGH. Zajęcia ze studentami studiów dziennych odbywają się w budynkach SGH w ramach akademickiego semestru. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim dla studentów polskich i zagranicznych. Program skoncentrowany jest na rozwijaniu umiejętności biznesowych metodą case study przy wsparciu menedżerów DB Schenker.

PORTAL INTERNETOWY DLA STUDENTÓW

W 2012 roku uruchomiliśmy portal dedykowany studentom www.dbschenker-student.pl. Jest to szczególny projekt, ponieważ strona została stworzona przez studentów i dla studentów. Autorzy zostali wyłonieni w specjalnym konkursie. Nagrodą był płatny staż, podczas którego zwycięzcy studenci wcielali swój pomysł w życie. Strona www.dbschenker-student.pl zawiera najważniejsze informacje o firmie, cenne z perspektywy studentów.

STAŻE I PRAKTYKI STUDENCKIE

Realizujemy program stażowy Sales Consulting Trainee Programme adresowany do absolwentów uczelni wyższych. Stażyści mają możliwość uczestnictwa w rozwoju portfela usług DB Schenker Logistics, realizując samodzielnie projekty sprzedażowe. Otrzymują nietuzinkową szansę na rozwój i poznanie firmy od wewnątrz. Odpowiedzialna postawa firmy polega na stworzeniu studentom możliwości rozwoju, stałym wsparciu, towarzyszeniu, motywowaniu, a także realnej ocenie szans i możliwości. Dzięki temu okres stażu stanowi dla nich doskonałe przygotowanie do życia zawodowego, a wyróżniający się stażyści mogą liczyć na stałą pracę w firmie. W 2012 r. na 10 przyjętych stażystów w ramach tylko tego programu 8 podpisało stałą umowę o pracę.

We wszystkich lokalizacjach naszej firmy organizujemy bezpłatne letnie praktyki dla studentów ostatnich lat (preferowane kierunki związane z logistyką lub zarządzaniem). Najlepsi i najbardziej zaangażowani mają szansę stałego zatrudnienia.

Nasze letnie praktyki studenckie to:

  • intensywne szkolenie i praktyka biznesowa;
  • praca w dziale sprzedaży, marketingu, HR, obsługi klienta lub też w specyficznym dla naszej branży: dziale zarządzania flotą pojazdów, logistyki magazynowej, oceanicznej, lotniczej, kolejowej, lądowej krajowej i międzynarodowej.
  • możliwość krytycznego spojrzenia i stworzenia innowacyjnego rozwiązania usprawniającego pracę całej firmy, regionu lub jednego z działów;
  • doświadczenie i wiedza na temat funkcjonowania globalnego operatora logistycznego.