przewoznik-i-kurier-gluzniewiczLIGA KIEROWCÓW I RANKING PRZEWOŹNIKA PREMIUM

W DB Schenker Logistics przywiązujemy szczególną wagę do jakości usług przewozowych. Nasze wewnętrzne regulacje, takie jak: dobór i weryfikacja dostawców, szkolenie kierowców, ocena i doskonalenie przewoźników, zapewniają optymalny wybór partnerów biznesowych.

Duży nacisk kładziemy na stałą komunikację z przewoźnikami i kurierami prowadząc badania ich satysfakcji i organizując regularne spotkania z nimi. Staramy się wszystkie problemy rozwiązywać wspólnie i cały czas poszukiwać nowych, lepszych rozwiązań.

 

 

 

 

 

AKADEMIA PRZEWOŹNIKA I AKADEMIA KURIERA

przewoznik-i-kurier-wierzbicki

Akademia Kuriera Premium DB Schenker Logistics to nasz cykl szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe kurierów. W ramach tej inicjatywy prowadzimy m.in. warsztaty z zakresu: kontaktu z klientem, reklamacji, bezpieczeństwa w transporcie.

W latach 2011–2012 przeprowadziliśmy blisko 449 takich kursów, których łączny czas obejmował 1796 godzin szkoleniowych. Ponadto, wspólnie z wyspecjalizowanymi instruktorami uczymy kurierów bezpiecznej jazdy oraz ekonomicznego użytkowania samochodów.

Inną inicjatywą jest Akademia Przewoźnika Premium DB Schenker, program, który wspiera właścicieli firm przewozowych w rozwoju ich biznesu. Działania w ramach Akademii pomagają nam zacieśniać relacje z ważnymi interesariuszami firmy. Łącznie w latach 2011–2012 przeprowadziliśmy 4 warsztaty i 20 lokalnych spotkań.

EKONOMICZNA JAZDA I MISTRZOSTWA EKO-DRIVINGU

Zwracamy uwagę, aby flota przewoźników składała się z samochodów spełniających wysokiej klasy normy EURO. Energooszczędna jazda w sektorze europejskiego transportu lądowego należy do najważniejszych inicjatyw DB Schenker Logistics w zakresie wspierania ekologii, dlatego nasza firma kładzie szczególny nacisk na edukację w tym zakresie. W całej Grupie DB Schenker Logistics mamy zamiar, w ciągu kolejnych kilku lat przeszkolić z ekologicznej i ekonomicznej jazdy ponad 20 000 kierowców samochodów ciężarowych w Europie. W Polsce, w latach 2011 i 2012 przeprowadziliśmy 108 szkoleń z eco-drivingu i bezpiecznej jazdy. W kursach, które prowadzili zewnętrzni instruktorzy jazdy, wzięło udział 1022 kurierów. Szkolenia te już przynoszą wymierne efekty – kierowcy, którzy brali w nich udział, zużywają średnio nawet o dziesięć procent paliwa mniej niż wcześniej.

W czerwcu 2010 odbyły się pierwsze Mistrzostwa w Eko-drivingu o Puchar Prezesa Schenker Sp. z o.o. W latach 2011 i 2012 miały miejsce dwie kolejne edycje zawodów, które sprawdzały umiejętność ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Dodatkowo uczestnicy zdobywali wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Rokrocznie w zawodach bierze udział około czterdziestu finalistów, wyłonionych na podstawie testów teoretycznych spośród absolwentów kursu eco-driving’u.

Do udziału w wydarzeniu udało nam się pozyskać wielu partnerów, dla których sprawa efektywnej i bezpiecznej jazdy samochodem jest równie ważna jak dla DB Schenker Logistics. Mistrzostwom partneruje ZMPD (Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych), a w wydarzenie zaangażował się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Do udziału zaprosiliśmy przedstawicieli Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, licznych dziennikarzy branżowych i lokalnych. Na mistrzostwach pojawiła się także większość producentów samochodów ciężarowych.